Sectionals
-
Castille Way PC62703S1 2 pc Sectional with Chaise
(Sectionals - Stationary)Living room lounging gets a dose of approachable luxury. This sleek sectional with chaise is defined by supple faux leather in contrasting rich brown hues, creating a stylish monochromatic look with dimension. From morning coffee to late-night movie marathons, it's sure to elevate the everyday.
$1,239.95
$2,139.95
Save $900.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Castille Way |
| Motion Type | Stationary |
| Style | Contemporary |
| Color Group | Brown |
| Manufacturer Color | Fossil |
| Material | Leather Look |
| Manufacturer Material |
• Body: 97% polyester and 3% polyurethane • Outside Parts, Arms, Backs, Rails: 98% polyester and 2% polyurethane • Toss Pillows: 100% polyester |
| Assembly Required | No |
| Additional Information |
• Includes 2 pieces: left-arm facing corner chaise and right-arm facing sofa chaise • Reinforced frame provides added stability • Attached back and loose seat cushions • High-quality foam cushions wrapped in poly fiber • Accent pillows included • Pillows with soft polyfill • Faux leather upholstery • Low-profile accent legs with faux wood finish • Platform foundation system resists sagging 3x better than spring system after 20,000 testing cycles by providing more even support • Smooth platform foundation maintains tight, wrinkle-free look without dips or sags that can occur over time with sinuous spring foundations |
| DIMENSIONS | |
| Width | 122 inch(es) / 309.88 cm |
| Height | 39 inch(es) / 99.06 cm |
| Depth | 86 inch(es) / 218.44 cm |
| Weight | 295.99 lb(s) / 134.26 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Weight | 308.01 lb(s) / 139.71 kg |
| Volume | 150 cu. ft. / 4.25 cu. m. |
-
If you love the cool look of leather but long for the warm feel of fabric, you can take comfort in this queen + More
-
$2,419.95
Save $1,010.00
$1,409.95
Midnight-Madness 98104S2 2 pc Sectional Sofa with Chaise
(Sofas - Stationary)Wrapped in luxuriously soft jumbo corduroy, this sectional sofa with chaise takes cozy and inviting to a + More
-
Few loveseats demand attention like this one. It's wrapped in a combination of high-quality leather and + More
-
Wrapped in luxuriously soft jumbo corduroy, this oversized chair takes cozy and inviting to a higher level. + More
-
$1,659.95
Save $690.00
$969.95
WhipLash PC6320413 Power Recliner with Adjustable Headrest
(Recliners - Power)Refined relaxation, reimagined for the modern home. This power recliner combines premium comfort with smart + More
-
Effortlessly blending contemporary and classic elements for a truly timeless look, this ottoman offers a + More
-
This power lift recliner is made for comfort and priced to put you at ease. Its supple faux leather invites + More
-
Living room lounging gets a dose of approachable luxury. This sleek oversized accent ottoman is defined by + More
-
$2,139.95
Save $900.00
$1,239.95
Castille Way PC62703S2 2 pc Sectional with Chaise
(Sectionals - Stationary)Living room lounging gets a dose of approachable luxury. This sleek sectional with chaise is defined by + More
-
$2,619.95
Save $1,090.00
$1,529.95
Castille Way PC62703S4 2 pc Sleeper Sectional with Chaise
(Sleepers - Sectionals)Living room lounging gets a dose of approachable luxury. This sleeper sectional with chaise is defined by + More
-
$2,619.95
Save $1,090.00
$1,529.95
Castille Way PC62703S5 2 pc Sleeper Sectional with Chaise
(Sleepers - Sectionals)Living room lounging gets a dose of approachable luxury. This sleeper sectional with chaise is defined by + More
